Powstała Wedapedia, alternatywna wersja Wikipedii

Logo Wedapedii

Tomasz Kosiński założył w lipcu 2021 r. Grupę Projektową Wedamedia, która prowadzi 11 bratnich projektów internetowych zajmujących się propagowaniem wedukacji.

Jednym z nich jest Wedapedia dostępna na domenie http://wedapedia.pl, która jest wencyklopedią, czyli wendyjską (słowiańską) encyklopedią stworzoną na bazie Wikipedii, jednak będąca jej modyfikacją oraz stanowiąca specyficzną formę alternatywnej bazy wiedzy, gdyż obejmuje gros artykułów, które nie znalazłyby się w tym popularnym serwisie, ze względu na restrykcyjną politykę jego redakcji. Portal powstał 16 maja 2021 roku i jest już dostępny w fazie użytkowej na domenie wedapedia.pl.

 

Logo Wedawita

Wedawit, myśli

Strona o charakterze poradnikowym Wedawit powstała 18 czerwca 2021 roku na bazie Wikicytatów, ale będzie poszerzona i rozbudowana m.in. o maksymy życiowe i rady mniej lub bardziej znanych osób. Obecnie jest już w wersji użytkowej. Witryna dostępna jest na domenie wedawit.pl.

 

 

Logo Wedaliów

Wedalia, poradniki

Wedalia to baza książek oparta w dużym stopniu o Wikibooks, ale poszerzona o pozycje, które z pewnością nie zostałyby tam zaakceptowane, ze względu na prowadzenie określonej polityki tematycznej polskiej redakcji Wikibooks, podobnie jak i na Wikipedii. Serwis ten utworzyliśmy 22 czerwca 2021 roku i jest obecnie praktycznie gotowy w wersji użytkowej na domenie wedalia.pl.

 

Logo Wedariusza

Wedariusz, słownik

Wedariusz to wortal tematyczny powstały 12 lipca 2021 roku, obejmujący wybrane hasła z polskiego słownika wraz z ich etymologią i odniesieniami do innych języków. Jest obecnie jeszcze w fazie roboczej. Opiera się na materiale z polskiego Wikisłownika, ale będzie poszerzony o nowe kategorie i hasła oraz wzbogacony dodatkowymi etymologiami, ignorowanymi przez filogermańskich akademików i redaktorów polskiej wersji Wikisłownika. Dostępny na domenie wedariusz.pl.

 

Logo Wedateki

Wedateka, archiwa

Przygotowywany od 18 lipca 2021 roku portal czytelniczy Wedateka, opierać się będzie na Wikiźródłach, ale poszerzony zostanie o niechciane tam pozycje oraz wzbogacony będzie o bazę artykułów, zwłaszcza mniej popularnych, a wartych uwagi autorów. Wortal w wersji roboczej jest przygotowywany do użytku na domenie wedateka.pl.

 

Logo Wedawesty

Wedawesta, wieści

Serwis informacyjny Wedawesta utworzony 24 lipca 2021 roku na bazie Wikinews, ale z wyselekcjonowanymi wiadomościami z tego portalu, który będzie uzupełniany na bieżąco przez naszych Użytkowników o ważniejsze nowiny i ponadczasowe wieści z wybranych obszarów. W wersji testowej jest dostępny na domenie wedawesta.pl.

 

Logo Wedamira

Wedamir, wędrówki

Wedamir to portal podróżniczy uruchomiony 26 lipca 2021 roku, obejmujący artykuły zaimportowane z Wikipodróży (zmodyfikowanej wersji Wikitravel), ale w planach mamy sukcesywne poszerzanie jego treści oraz weryfikację już wprowadzonych artykułów. Jest dopiero w wersji roboczej na domenie wedamir.pl.

 

Logo Wedabai

Wedabaja, legendy

Nasz autorski wortal tematyczny Wedabaja powstały 26 lipca 2021 roku, poświęcony jest legendom, mitom, podaniom ludowym i szeroko pojętej rodowiedzy. Można już z niego korzystać na domenie wedabaja.pl, ale jest jeszcze w wersji roboczej.

 

 

Logo Wedamanii

Wedamania, kluby

Wedamania to także nasz autorski wortal tematyczny o tematyce hobbystycznej, utworzony przez naszą grupę 26 lipca 2021 roku. Znajdują się na nim kluby miłośników: czytelnictwa, filmów, muzyki, plastyki i fotografii. Jego robocza wersja znajduje się na domenie wedamania.pl.

 

Logo Wedapolis

Wedapolis, wiec

Kolejny nasz autorski serwis Wedapolis, pełni funkcję forum dyskusyjnego, od 26.07.2021 roku grupującego różne kanały komunikacji z naszymi wszystkimi serwisami. Jego wersja użytkowa znajduje się na domenie wedapolis.pl, gdzie znajduje się też główne forum.